Ogłoszenia wynajmu mieszkań

Coraz częściej z różnych przyczyn decydujemy się na wynajem mieszkania niż na jego kupno. Najczęściej pytamy się znajomych czy nie mają do zaproponowania stancji do wynajmu lub małego mieszkania, albo pytamy miejscowych ludzi czy nie słyszeli o kimś, kto chciałby wynająć komuś mieszkanie. Drobne ogłoszenia pojawiają się w gazetach, ale nie są one tak szczegółowe jakbyśmy chcieli ze względu na ograniczoną (więcej…)

Stancja dla studenta – jak wybrać?

Studia to nie tylko czas intensywnej nauki, ale także dobrej zabawy, poznawania ciekawych ludzi oraz uczenia się samodzielności. Przyszli studenci zwykle muszą opuścić rodzinny dom i znaleźć sobie inne miejsce czasowego zakwaterowania. Czym kierować się przy wyborze lokum? Jakie stancje omijać?

Niezwykle istotną sprawą jest lokalizacja. Warto zorientować się, które potencjalne stancje znajdują się (więcej…)

Jak znaleźć dobrą stancję

Rozpoczęcie nauki na studiach najczęściej wiąże się ze zmianą miejsca zamieszkania. Nie wszystkie osoby mieszkają bowiem w największych polskich miastach, gdzie zlokalizowane są liczące się na rynku uczelnie. Najczęściej studenci przyjeżdżają z mniejszych miast i na okres nauki szukają miejsca w akademiku lub wynajmują pokój czy mieszkanie.

Szukanie odpowiedniej stancji może być problemem. Choć wydaje (więcej…)