Studia to nie tylko czas intensywnej nauki, ale także dobrej zabawy, poznawania ciekawych ludzi oraz uczenia się samodzielności. Przyszli studenci zwykle muszą opuścić rodzinny dom i znaleźć sobie inne miejsce czasowego zakwaterowania. Czym kierować się przy wyborze lokum? Jakie stancje omijać?

Niezwykle istotną sprawą jest lokalizacja. Warto zorientować się, które potencjalne stancje znajdują się blisko uczelni. Codzienny dojazd na zajęcia może okazać się kłopotliwy. Korki, przesiadki, wstawanie nad ranem- nawet najpiękniejsze mieszkanie nie wynagrodzi godziny snu dziennie. Wspólną cechą studentów z pewnością jest ciągły niedobór snu, więc warto sprawdzić stancje pod tym względem.

W kwestii lokalizacji, należy także zwrócić uwagę na możliwość zrobienia zakupów oraz punkty gastronomiczne w okolicy. Sklepy, restauracje, bary oraz np. siłownie w pobliżu to zdecydowanie spore ułatwienie. Osoby uczące się zwykle nie mają posiadają zbyt wiele wolnego czas. Znalezienie w pobliżu miejsca, gdzie można zjeść dobrze i tanio niewątpliwie okaże się korzystne.

Kolejną ważną sprawą z pewnością są współlokatorzy. Wiele zależy od zasobności naszego portfela oraz naszego charakteru. Jeśli nie mamy zbyt wielu środków, konieczne może okazać się mieszkanie z kimś w jednym pokoju. Zwykle jednak dopiero po pewnym czasie możemy ocenić, czy takie rozwiązanie nam odpowiada czy też nie. Wiele zależy od osób, na które trafimy. Jeśli mamy dobrego przyjaciela, może warto wynająć stancje razem z nim. Z drugiej strony nowe znajomości mogą okazać się przyjaźnią na wiele lat.

Twoja ocena: oceń ofertę
Ocena oferty: 0 - 0 głosów
Powrót do góry
facebook